Oblicza Warszawy » Wydarzenia specjalne » Koncerty » Marcus Miller - koncert Era Jazzu w klubie Palladium, październik 2010

Marcus Miller - koncert Era Jazzu w klubie Palladium, październik 2010

Marcus Miller - jeden z najważniejszych muzyków dzisiejszego jazzu, znany i uwielbiany przez publiczność basista. Współpracował z gigantami sceny jazzowej, nazywany wychowankiem Milesa Davisa, u boku którego zaczynał swą wielką karierę. Jego bas słychać na blisko 600 albumach, m.in. w nagraniach Milesa Davisa, Arethy Franklin, Luthera Vandrossa, Davida Sanborna, Ala Jarreau, Mariah Carey, Eltona Johna, Briana Ferry'ego czy Franka Sinatry. Dał się też poznać jako producent muzyczny i kompozytor muzyki do wielu filmów.

Marcus Miller jest laureatem Grammy Award z najlepszy album jazzowy w 2001 roku. Jest muzykiem, kompozytorem, aranżerem i multiinstrumentalistą, grającym przede wszystkim na gitarze basowej. Jako piętnastolatek rozpoczął grania w klubach jazzowych Nowego Jorku, wzbudzając zachwyt starszych muzyków. Prawdziwą szkołą okazały się lata spędzone w studiach nagrań i współpraca z wieloma uznanymi gwiazdami.

W 1980 roku do nowego zespołu zaprosił go Miles Davis. Dwuletnia współpraca z Davisem okazała się dla Millera prawdziwą szkołą jazzu. Współpracował jednocześnie z Davidem Sanbornem a także pracował nad własnymi projektami. Coraz częściej grał na instrumentach klawiszowych, perkusyjnych, śpiewał, dużo aranżował.

Dopiero w 1992 roku Marcus Miller zdecydował się na solowa karierę. Album "The Sun Don't Lie" stał się wielkim wydarzeniem artystycznym. Każdy nowy album Millera jest wydarzeniem muzycznym na światową skalę. I to zarówno, gdy album "M 2" nagradzany jest Grammy, jak i w przypadku wielkich sukcesów płyty "Silver Rain" i albumu "The Ozell Tapes".

 
 
 
 
       
   
Copyright © 2007-2019 JMC Designed by JMC. Powered by Contentia CMS